ČLÁNEK

Je tu semifinále českého výběru, do Břeclavi přijede i Kanada

12.8.2016 | Vojtěch Balon

Břeclav - Letošní Memoriál Ivana Hlinky se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci. Do semifinále se probojovali i čeští hokejisté, kteří dnes od 19 hodin změří síly s reprezentací Švédska. Ještě předtím ale bude v Ice Bors Aréně na programu duel dvou zklamaných velmocí, od 15:30 si to o páté místo rozdá Kanada s Finskem.

15:30 Kanada - Finsko

Vcelku nečekané obsazení bude mít utkání o páté místo. Neúčast tradičně silných Finů v semifinále leckoho překvapila, doslova šokem je pak nepostup Kanady, která na Memoriálu získala už osm triumfů v řadě! Hvězdný výběr si cestu zkomplikoval už v prvním utkání, v němž porazil Slováky až v prodloužení. Druhý zápas proti Rusku měli Kanaďané solidně rozjetý a ještě dvě minuty před koncem vedli, sborná se ale dvakrát prosadila v samotném závěru. Comtois, Veleno a spol. poté sice s přehledem porazili Švédy, na postup jim to ale nestačilo.

Finům semifinálová účast utekla doslova o vlásek. Výběr Suomi na začátku turnaje statečně vzdoroval Spojeným státům a pozdějším vítězům skupiny podlehl až po prodloužení. Severoevropskému celku pak definitivně zlomil vaz zápas s domácími Čechy, kteří svěřenci Václava Varadi zvládli v poměru 5:3. V rozlučce se skupinovou fází sice Finové přetlačili Švýcary 4:3, už předtím ale bylo o jejich nepostupu rozhodnuto.

19:00 Česko - Švédsko

Vrcholem pátečního programu v břeclavské Ice Bors Aréně bude bezpochyby semifinálový duel s českou účastí. Domácí výběr změří síly se Švédy a kapitán české osmnáctky Martin Nečas vidí šance vyrovnaně. „Je to padesát na padesát. Jsou tady TOP týmy. Každý může porazit každého. Stačí se podívat na Kanadu, která nedokázala ani ve své nejlepší sestavě postoupit ze skupiny,“ řekl po skončení základních skupin Nečas.

Oba večerní soupeři si ve skupinách připsali šest bodů. Zatímco Čechům to stačilo na druhé místo za Spojenými státy, výběr Tre Kronor celou bratislavskou skupinu ovládl. O postupu Švédů z prvního místa bylo rozhodnuto už po dvou zápasech (a dvou výhrách), závěrečnou porážku proti Kanadě už si seveřané mohli dovolit - stejně jako český výběr, který ale po duelu se Spojenými státy spadl na druhou příčku břeclavské skupiny.

Nalaďte si hlasivky a přijďte českou osmnáctku podpořit v dalším důležitém boji!

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

V Edmontonu představili Hlinka Gretzky Cup. Akce se zúčastnili mj. Liběna Hlinková, generální sekretář ČSLH Martin Urban a legendární Wayne Gretzky. Více ?? http://hlinkamemorial.cz/clanek.asp?id=450

Facebook

Team photo: Česká osmnáctka - stříbrný tým z Ivan Hlinka Memorial Cupu 2017.

Facebook

Na finále memoriálu se přišli podívat i útočník Dallas Stars Radek Faksa s Jiřím Fischerem. Na rozhovor s ředitelem pro hráčský rozvoj Detroit Red Wings se podívejte na HokejkaTV: http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/2560

Facebook

Poháry nejlepším dvěma týmům předali starosta Břeclavi Pavel Dominik a generální ředitel Hockey Canada Tom Renney.

Facebook

Na finále připravil mužstvo s celým realizačním týmem jak nejlépe mohl, jenže na Kanadu to nestačilo. Hlavní kouč českého výběru David Bruk i přes závěrečnou prohru hodnotil působení českého týmu na turnaji pozitivně a nešetřil chválou. „Jsme velmi spokojení. Vůbec jsme nebyli pasování na favorita turnaje, tudíž jsme překvapili. Vážíme si toho, že jsme porazili silné soupeře jako je Amerika nebo Rusko a mohli jsme si zahrát finále,“ řekl český trenér bezprostředně po medailovém ceremoniálu.

Facebook

Člen stříbrného českého týmu, Jan Jeník, si na turnaji připsal šest gólů a stal se nejlepším střelcem celého Memoriálu. „Hlavní je, že jsme hráli týmově. Pomohli mi spoluhráči a o tom to bylo,“ svěřil se po zápase.