ČLÁNEK

Nemám slov, je to úžasný pocit, zářil po postupu do finále Filip Zadina

13.8.2016 | Vojtěch Balon

Břeclav - Česká pohádka na Memoriálu Ivana Hlinky pokračuje. Svěřenci Václava Varadi po postupu ze skupiny dokázali vyzrát i na velmi silné Švédy a ve finále je čeká měření sil se Spojenými státy. První vzájemný zápas se zámořskou velmocí dopadl lépe pro výběr USA, nicméně útočník Filip Zadina si z toho velkou hlavu nedělá. „Minule jsme nehráli v plné sestavě, bude to zase jiný zápas. Určitě se na to připravíme a dáme do toho ještě víc, než v semifinále,“ pravil jeden z českých tahounů.

Pardubický odchovanec po utkání nešetřil emocemi, z postupu do finále byl očividně vskutku nadšený. „Já nemám slov. Když jsem tady stál minule, tak jsem říkal, že jsme to odmakali a v semifinále to zase tak bylo až do konce. Nemám slov, je to úžasný pocit,“ zářil Filip Zadina. „Síly už docházely pěkně, před finále musíme pořádně zregenerovat. Ten zápas si chceme užít, něco takového se stane jednou za život,“ vzhlíží k sobotnímu utkání, které v břeclavské Ice Bors Aréně začne v 17:30.

Místo finále se na jihu Moravy mohl hrát duel o třetí místo, při domácím výběru stálo i trochu štěstí. Těsně před koncem kotouč nebezpečně vypadl z výstroje brankáře Škarka a nechybělo mnoho k tomu, aby skončil za čarou. „Byl to nepříjemný pocit, ale celý tým a celé Česko Kubovi věří, protože je opravdu výborný a smekám před ním,“ pochválil Zadina mladého brankáře.

V semifinále se Čechům všechno sešlo - hráči podali skvělý výkon, brankář jakbysmet, fanoušci vytvořili bouřlivou atmosféru a Zadina neopomněl pochválit ani trenéra Varaďu. „Ke konci už to byl hokej nahoru - dolů. Stálo nás to strašně moc sil, všichni jsme to odmakali a trenér nás vlastně dotlačil k tomu vítězství, za což jsem mu strašně vděčný,“ pravil. „Neskutečný. Strašně jim děkujeme, jsou úžasní. Už kvůli nim jsme vyhráli, protože nás ženou neskutečně dopředu a po rozhodujícím gólu bylo úžasné, jak celý stadion vybuchl nadšením,“ dodal na adresu fanoušků.

Velké finále je na programu v sobotu od 17:30, vyprodejme břeclavský stadion!

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

V Edmontonu představili Hlinka Gretzky Cup. Akce se zúčastnili mj. Liběna Hlinková, generální sekretář ČSLH Martin Urban a legendární Wayne Gretzky. Více ?? http://hlinkamemorial.cz/clanek.asp?id=450

Facebook

Team photo: Česká osmnáctka - stříbrný tým z Ivan Hlinka Memorial Cupu 2017.

Facebook

Na finále memoriálu se přišli podívat i útočník Dallas Stars Radek Faksa s Jiřím Fischerem. Na rozhovor s ředitelem pro hráčský rozvoj Detroit Red Wings se podívejte na HokejkaTV: http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/2560

Facebook

Poháry nejlepším dvěma týmům předali starosta Břeclavi Pavel Dominik a generální ředitel Hockey Canada Tom Renney.

Facebook

Na finále připravil mužstvo s celým realizačním týmem jak nejlépe mohl, jenže na Kanadu to nestačilo. Hlavní kouč českého výběru David Bruk i přes závěrečnou prohru hodnotil působení českého týmu na turnaji pozitivně a nešetřil chválou. „Jsme velmi spokojení. Vůbec jsme nebyli pasování na favorita turnaje, tudíž jsme překvapili. Vážíme si toho, že jsme porazili silné soupeře jako je Amerika nebo Rusko a mohli jsme si zahrát finále,“ řekl český trenér bezprostředně po medailovém ceremoniálu.

Facebook

Člen stříbrného českého týmu, Jan Jeník, si na turnaji připsal šest gólů a stal se nejlepším střelcem celého Memoriálu. „Hlavní je, že jsme hráli týmově. Pomohli mi spoluhráči a o tom to bylo,“ svěřil se po zápase.