ČLÁNEK

Čekal jsem draft spíš do Lva, je zájmem Novosibirsku zaskočený Vrána

02.08.2013 | Lucie Lobo

Dvě sezony působí ve švédském Linköpingu, letos jej draftoval ruský Novosibirsk a před Jakubem Vránou stojí další velké výzvy. Tou nejbližší je Ivan Hlinka Memorial Cup v Břeclavi. „Moc bych si přál konečně něco vyhrát!“ hlásí před turnajem sedmnáctiletý útočník.

V draftu KHL jste jako česká jednička obsadil 23. příčku a byl jste draftován Novosibirskem. Byl jste překvapen?
Čekal jsem, že budu draftovaný, ale spíše do týmu Lev Praha.

Už dvě sezóny jste odehrál ve švédském Linköpingu, kde jste si dokonce zahrál za seniorský tým a několik zápasů v elitserien, nejvyšší švédské lize. Jak jste ve Švédsku spokojený? Budete i následující sezónu pokračovat ve stejném týmu?
Jsem tady spokojený a zůstávám tu. Podepsal jsem novou profesionální smlouvu na tři roky.

Co pro vás znamená účast na Ivan Hlinka Memorial Cupu? Co vám říká Ivan Hlinka jako ikona českého hokeje?
Jedu tam zúročit svoje zkušenosti a pomoci týmu k co nejlepšímu výkonu. Pan Hlinka byl skvělý hráč a skvělý trenér, je to legenda českého hokeje.

Minulý rok jste Ivan Hlinka Memorial Cup vynechal kvůli zranění. Můžete přiblížit, o co šlo? Mrzelo vás, že se nemůžete zúčastnit tak prestižního turnaje?
Měl jsem problémy s třísly a samozřejmě mě mrzelo, že jsem se turnaje nemohl zúčastnit.

Do letošního turnaje nastoupíte jako tahoun celého týmu a jako hráč, na kterého se spoléhá. Myslíte si, že dokážete splnit vše, co se od vás očekává?
Udělám vše, co bude v mých silách, to je vše co k tomu můžu říct.

Česká republika bude hrát ve skupině A, kde nastoupí proti Kanadě, Švédsku a Švýcarsku. Švédsko skončilo minulý rok na místě třetím a kanadští hokejisté se pokusí o obhajobu titulu. Dá se tedy říct, že máte těžkou skupinu. Co říkáte na vaše soupeře?
Všechny týmy jsou hodně kvalitní. Je to jedno, koho vám nalosují do skupiny. Pokud chceme uspět, tak musíme porazit kohokoliv.

Se švédským výběrem přijedou i dva vaši spoluhráči z Linköpingu, obránce Gustav FORSLING a útočník Henrik TÖRNQVIST. Těšíte se, až si proti nim zahrajete? Bavili jste se o tom mezi sebou?
Určitě jsme se o tom před turnajem spolu bavili a myslím si, že to bude kvalitní utkání. Těším se na něj.

Co si od memoriálu slibujete?
Moc bych si přál konečně už něco vyhrát!

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

GAME OVER! It is a 6-2 final ... ???? beats ???? and wins summer U18 gold #?2?2?! Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Only goal of the 2nd period is the 2nd of the game for Sasha Mutala, who extends the ???? lead over ???? to 4-2 after 2. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

???? gets the first 2, but Sasha Mutala, Kirby Dach & Alexis Lafreniere answer back to put ???? up 3-2 after a wild 1st period. Stats: hc.hockey/CANvSWEgm #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Game on! ??????????

Live stats: hc.hockey/CANvSWEgm

Watch LIVE on @TSN_Sports!

#HlinkaGretzkyCup

Twitter

Puck drop in the ?? game is 30 minutes away... ?????????? #HlinkaGretzkyCup