ČLÁNEK

Podceňovali nás, ale dokázali jsme to!

12.8.2017 | Richard Müller

Český tým, stejně jako loni, otevřel bránu finále. Jejich cesta napříč turnajem narazila zatím jen na jednu překážku jménem Švédsko. I přestože v základní skupině nebyli suverénní, výkonem nad Ruskem si boj o tu nejvyšší příčku zajisté zaslouží.

Kdybychom srovnávali s minulým rokem, dá každý za pravdu, že loni se od party okolo Martina Nečase očekávalo hodně. Patrný rozdíl zaznamenal i útočník Jakub Lauko. „Lidi nám před turnajem nevěřili a v průběhu minulé sezony jsme byli takový podceňovaný tým,“ uvědomuje si forvard, jenž vstřelil vítěznou branku v semifinále s Ruskem.

Letošní počínání Čechů by se ovšem dalo srovnat s předchozím memoriálem. Dvě výhry a jednu prohru ve skupině mají tyto naprosto obměněné výběry společné. I semifinále, do kterých se šlo v obou případech z druhého místa, byly velký a hektický boj. Zatímco loni rozhodoval 22 sekund před koncem prodloužení Jakub Galvas, letos přišla vítězná branka už na začátku druhé třetiny. Udržet těsný náskok bylo ale o to těžší. „Vybojovali jsme to čistě týmově,“ ví naprosto jistě hrdý střelec Lauko.

Teď čeká Brukovy svěřence ve finále největší favorit. "Musíme se podívat na video ze semifinálového duelu Kanady a podle toho se připravíme," řekl v rychlosti po utkání s Ruskem český kouč.

Předzápasové odhady favorizují o něco více javorové listy, ale jak už vše napovídá, Češi v roli podceňovaného týmu hrát umí, což ostatně platilo vždy.

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Twitter

NOW ON SALE: 3-game Team Canada package and single-game tickets for the 2018 #HlinkaGretzkyCup.?? HlinkaGretzkyCup.com

Twitter

We couldn’t be more PROUD to bring the #HlinkaGretzkyCup to Canada and ALL its people. #Pride2018 #HockeyIsForEveryone

Twitter

#HlinkaGretzkyCup alumni went early and often at the #NHLDraft, with 1?9? 1st-round picks among the 7?7? selected. READ: hc.hockey/HGCDraft18

Twitter

Doing the rounds in Red Deer with 2006 Hlinka alum, Brandon Sutter and Mayor @TaraVeer! #HlinkaGretzkyCup

Twitter

Thoughts on the new hardware? ?? #HlinkaGretzkyCup