ČLÁNEK

Surfing? Ne, Švédové jsou oproti Američanům spíše na golf

12.8.2017 | Jonáš Majtyka

Břeclav - Tentokrát si představíme hráče týmu Švédska. Mezi respondenty se objevil i Adam Boqvist, který už se zúčastnil i mistrovství světa U18. Jaké jídlo je jeho specialitou? Jaké je nejlepší místo, kde hrál? To a mnoho dalšího se dozvíte v následujícím článku.

Minule jsme vás pomocí rozhovorů seznámili s trojící amerických hráčů. Nyní jsme se pro změnu vydali na základnu švédského týmu, která se nachází v hotelu Imos. I hokejistů Tre Kronor jsme se zeptali, co by dělali, kdyby nehráli hokej. Američané se z většiny shodli na surfingu. Švédi si oproti tomu vybrali pro změnu jiný sport.

„Co bych dělal? To je dobrá otázka. Asi bych hrál golf, sice v něm nejsem moc dobrý, ale chtěl bych být golfistou,“ smál se Filip Hållander. „Nejspíš bych hrál golf, tu hru miluju,“ souhlasil obránce Adam Boqvist, který si už zahrál i na mistrovství světa hráčů do osmnácti let, kde byl nejmladším účastníkem.

V rozhovorech přišla řeč i na českou zemi. „Nejlepší místo, kde jsem hrál, bylo podle mě Brno, v České republice. Hráli jsme tu minulý rok s U17 proti Čechům a bylo to tu skvělé,“ myslí si Filip Hållander. Adam Boqvist se pro změnu pokusil o větu v českém jazyce. Jak se mu to povedlo, se můžete podívat níže.

Krátké zprávy

Přátelská utkání

28.6. - Před startem samotného turnaje Ivan Hlinka Memorial Cup 2017 se 5. srpna uskuteční přátelská utkání domácích týmů. Česká republika vyzve v Břeclavi od 18:30 Kanadu a Slováci si ve stejný den zahrají s USA. Živé textové přenosy budete moct sledovat na www.onlajny.com!

Pohled do historie

12.6. - Víte, jaká země vyhrála tento juniorský turnaj naposledy? A kdo má na svém kontě nejvíce zlatých medailí? Nahlédněte do historie, podívat se můžete ZDE.

Twitter MIH

8.6. - Ivan Hlinka Memorial Cup má i svůj účet na Twitteru. Najdete ho zde!
Historie hokejové legendy

Ivan Hlinka a vše kolem něj

Více o legendě

Facebook

V Edmontonu představili Hlinka Gretzky Cup. Akce se zúčastnili mj. Liběna Hlinková, generální sekretář ČSLH Martin Urban a legendární Wayne Gretzky. Více ?? http://hlinkamemorial.cz/clanek.asp?id=450

Facebook

Team photo: Česká osmnáctka - stříbrný tým z Ivan Hlinka Memorial Cupu 2017.

Facebook

Na finále memoriálu se přišli podívat i útočník Dallas Stars Radek Faksa s Jiřím Fischerem. Na rozhovor s ředitelem pro hráčský rozvoj Detroit Red Wings se podívejte na HokejkaTV: http://www.hokej.cz/tv/hokejka/video/2560

Facebook

Poháry nejlepším dvěma týmům předali starosta Břeclavi Pavel Dominik a generální ředitel Hockey Canada Tom Renney.

Facebook

Na finále připravil mužstvo s celým realizačním týmem jak nejlépe mohl, jenže na Kanadu to nestačilo. Hlavní kouč českého výběru David Bruk i přes závěrečnou prohru hodnotil působení českého týmu na turnaji pozitivně a nešetřil chválou. „Jsme velmi spokojení. Vůbec jsme nebyli pasování na favorita turnaje, tudíž jsme překvapili. Vážíme si toho, že jsme porazili silné soupeře jako je Amerika nebo Rusko a mohli jsme si zahrát finále,“ řekl český trenér bezprostředně po medailovém ceremoniálu.

Facebook

Člen stříbrného českého týmu, Jan Jeník, si na turnaji připsal šest gólů a stal se nejlepším střelcem celého Memoriálu. „Hlavní je, že jsme hráli týmově. Pomohli mi spoluhráči a o tom to bylo,“ svěřil se po zápase.